A munkahelyi stressz kezelésének fontossága és módszerei

febr 23, 2022 | Üzlet

stresszkezelés tréning

A stressz rendkívül megnehezíti mindennapjainkat nem csak a magánéletben, de a munkahelyen is. Nem is kell feltétlenül munkahelyi stresszel küzdenünk ahhoz, hogy az kihatással legyen a napi teljesítményünkre. A stressznek különböző szintjei vannak, sőt, pozitív stresszről is beszélhetünk, de sajnos ez a ritkább eset. Fontos tudni, hogy mi az a szint, ahol már káros hatással van az egészségre és a munkavégzési képességre, teljesítményre a stressz.

Ebben a blogbejegyzésben röviden összefoglaljuk a stressz jellemzőit, valamint megtudhatod, hogy hogyan tudsz tenni azért, hogy vállalatod alkalmazottai, munkatársai a lehető leghatékonyabban tudjanak tevékenykedni a munkahelyi közegben.

 

Mi is az a stressz?

A stressz alatt egy olyan állapotot értünk, amelyet feszültség vagy aggodalom vált ki. A stressz által indul be szervezetünk védelmi mechanizmusa a külső ingerekkel szemben. Azt a fajta stresszt, ami negatív hatással van ránk, lelki folyamatok váltják ki és különböző élethelyzetek hívják elő. Így alakulnak ki a tünetei, amelyek testi vagy érzelmi megnyilvánulást is jelenthetnek.

A stressznek három jól elkülöníthető szakasza van. Az első a riadó, amikor a szervezet fokozott állapotba kerül. A második az ellenállás, ami a tüneteket okozza és a megoldásra buzdítja a testet. A harmadik és egyben utolsó szakasz a kimerülés, ahol állandó marad a fokozott feszültség.

A stressz fő tünetei a fáradtság, fejfájás, álmatlanság és ingerlékenység. Mindez természetesen hatással van ránk munka közben is, ami befolyásolja az odafigyelésünket és koncentrációnkat.

 

Munkavállalók segítése a stressz kezelésében

Ma már rengeteg módon tudunk segíteni azon, hogy megfelelően kezeljük a stresszt. Vállalati környezetben is elengedhetetlenül fontos ez, hiszen a vezetőink és munkavállalóink teljesítménye nagyban hozzájárul a versenyképesség fenntartásához. A Develor stresszkezelés tréningje egy kiváló megoldás arra, hogy munkavállalóink felismerjük a feszültségforrásukat és stresszszintjüket képesek legyenek befolyásolni különböző feszültségkezelési stratégiák alkalmazásával.